Káva měsíce ÚNOR 2024

Mexiko Altura EP San Juan: Klenot mezi kávovými zrnky

Na měsíc únor jsme si pro Vás připravili kávu z Mexického regionu Chiapas, Mexiko Altura EP San Juan.

Mexiko je zemí Mayů, ale také zemí kávy. Mexiko Altura EP San Juan představuje jedinečnou a vysoce ceněnou odrůdu kávy, která vyniká svou kvalitou a charakterem. Tato káva je považována za jednu z nejlepších, které Mexiko nabízí a její jméno je spojeno s regionem San Juan, který se nachází v nadmořské výšce až kolem 1 200 metrů nad mořem.

Mexiko_káva_měsíce_unor

Charakteristika:
Mexiko Altura EP San Juan je známá svým bohatým tělem, vyváženou kyselostí a jemnou ovocnou chutí. Zrna této kávy jsou pečlivě sbírána a zpracovávána, aby zachovala své jedinečné vlastnosti a aroma.

Proces produkce:
Kávovníky v regionu San Juan jsou pečlivě pěstovány a sklízeny s důrazem na kvalitu.

Chuťový profil:
Mexiko Altura EP San Juan nabízí širokou škálu chutí, které zahrnují tóny čokolády, oříšků a jemné ovocné nuance. Jeho vyvážená kyselost a bohaté tělo činí tuto kávu oblíbenou jak mezi kávovými znalci, tak i mezi každodenními milovníky dobré kávy.

Oblíbenost na trhu:
Díky své vynikající kvalitě a jedinečné chuti si Mexiko Altura EP San Juan získalo uznání nejen na domácím mexickém trhu, ale i na mezinárodní úrovni.

mexiko_baner_blog

Závěr:
Mexiko Altura EP San Juan je opravdovým klenotem mezi kávovými zrnky, který přináší jedinečný chuťový zážitek a zanechává trvalý dojem na každého, kdo má to štěstí ji ochutnat. Je to káva, která zdůrazňuje bohatou kávovou tradici Mexika a potvrzuje jeho postavení jako významného hráče na světovém kávovém trhu.

 

V šálku se můžete těšit na vyváženou a čistou chuť s jemnou ovocnější aciditou.