Káva měsíce KVĚTEN 2024

KÁVA MĚSÍCE KVĚTEN 2024


Guatemala SHB Fancy Las Amapolas: Vyjímečná káva schválená Guatemalskou kávovou asociací

Kávu z Guatemaly proslavila po celém světě její bohatá chuť a vynikající kvalita. Díky úrodné půdě, příznivému klimatu a vášnivé péči pěstitelů je právem považována za jednu z nejlepších na světě a ze šesti států Střední Ameriky je Guatemala nejvýznamnější zemí produkující kávu.

mailchimp-headerfooter_6

Charakteristika:

Guatemalská káva se pěstuje na vysokohorských plantážích. Díky nadmořské výšce 1350 až 2000 metrů a chladnějším teplotám kávové plody dozrávají pomaleji, což má za následek bohaté a intenzivní chuťě.

Proces produkce:

Kávové plantáže v regionech Antigua, Huehuetenango a Cobán jsou známé pro svá vyjímečná kávová zrnka, která jsou sklízena ručně a jejich zpracovávání je velmi pečlivé. Guatemalská káva je pěstována s ohledem na životní prostředí a důrazem na spravedlivé pracovní podmínky pro farmáře.

Chuťový profil:

Guatemalská káva má bohatý chuťový profil, ve kterém můžete objevovat jemné ovocné tóny a bohatou čokoládovou chuť. Její kyselost je střední, má plné tělo, může mít dlouhý nasládlý dozvuk a potěší i ty nejnáročnější milovníky kávy.

Závěr:

Guatemala se může pyšnit dlouholetou tradicí ve výrobě vynikající a kvalitní kávy, která začala již ve druhé polovině 18. století. Její přírodní a klimatické podmínky jsou přímo stvořené pro pěstování kávy a silný důraz pěstitelů na kvalitu jí řadí k těm nejlepším na světě.

mailchimp-headerfooter(1)_1

 

V šálku guatemalské kávy naleznete komplexní chuť, která je jemná, sladká a ovocná s tóny čokolády, ořechů nebo citrusů.

 

Tuto lahodnou kávu můžete ochutnat ZDE.